کتاب «درآمدی بر نظام سیاسی عدالت در اسلام»

نویسندگان: علی اکبر علیخانی و همکاران

مسئله عدالت در جامعه هرچند از یک منظر مسئله‌ای پیچیده و دارای ابعاد و لایه‌های گوناگون و پیوسته است اما از منظر دیگر حرکت به سوی آن امکان‌پذیر است و هیچ وقت هیچ جامعه، سازمان، ساختار و هیچ قسمتی از زندگی بشر برای رسیدن به عدالت با بن‌بست مواجه نمی‌شود. اگر بتوان روزی یک «نظریه عدالت» ارائه کرد، روشن بودن نسبت عدالت با سایر پدیده‌ها و مفاهیم مهم مشابه خود، هم به دقیق شدن نظریه کمک می‌کند و هم به ما امکان می‌دهد نظریه عدالت را در قالب یک نظام منسجم‌تر و همه‌جانبه‌نگرتر تدوین کنیم. این کتاب این هدف را پی می‌گیرد (صفحه3 و 4 کتاب درآمدی بر نظام سیاسی عدالت در اسلام).

کتاب درآمدی بر نظام سیاسی عدالت در اسلام با همکاری مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق علیه السلام و مؤسسه (پژوهشکده سابق) مطالعات فرهنگی و اجتماعی، پاییز سال 1388 در قالب دو فصل منتشر شد:
فصل اول، شامل چارچوب نظام سیاسی عدالت با مطالبی از آیت‌الله عباسعلی عمید زنجانی ،دکتر علی اکبر علیخانی، دکتر منصور میراحمدی،دکتر محمدرحیم عیوضی و دکتر محمدحسن‌خانی است.
فصل دوم، شامل شبکه مفاهیم نظام سیاسی عدالت با مطالبی از دکتر اصغر افتخاری، دکتر علی اکبر علیخانی، دکتر حسن سلامی، نجمه کیخا و دکتر سیدکاظم سیدباقری است.

, ,
نوشته‌های پیشین
مرکز تحقیقات عدالت در سلامت
نوشته‌ی بعدی
کتاب «شاخصی برای عدالت»

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست